Bookmaker Mostbet se sídlem v České republice je unikátní herní zážitek s vysokou šancí na výhru, ať už se jedná o sportovní sázení nebo online kasina. Nejvýhodnější kurzy, obrovský výběr sportovních událostí a her, různé bonusy a akce, sázky zdarma, roztočení zdarma a rychlé výběry jsou jen některé z našich výhod. Sázky na vaše oblíbené týmy a sportovce, stejně jako kasino Mostbet, jsou nyní dostupné na vašem smartphonu díky mobilní aplikaci!
  • Mezinárodní památník obětem II. světové války Most

  • Mezinárodní památník obětem II. světové války Most

  • Mezinárodní památník obětem II. světové války Most

  • Mezinárodní památník obětem II. světové války Most

Otevření expozice

Videa

V úterý 7. srpna přijela na návštěvu památníku rodina Bontenbal z Holandska. Jednalo se o příbuzné Theodoruse Bontenbala, rodáka z Rotterdamu, který byl na Mostecku za II. světové války jako válečný zajatec. 

 

 

Jeden z jeho dvou synů s manželkou a dcerou přijeli pátrat do míst, kde jeho otec strávil poslední dva roky války. Expozice se jim moc líbila. Zapsali se také do knihy návštěv. 

Theodorus Bontenbal se narodil 12. 10. 1910 v Rotterdamu. Sloužil jako Soldaat u jednotky 7. R.V.A. Válečným zajatcem se stal 5. 8. 1943 v Amersfoortu, kde se musel po demobilizaci opět hlásit. Původně byl odeslán do zajateckého tábora Stalag IVB Mühlberg. Odtud putoval 28. 8. 1943 do Stalag IVC Wistritz a následně do jednoho rolex replica horloges z táborů na Mostecku. "Bohužel, nevíme do kterého," řekl při návštěvě v Mostě Bontenbal mladší s tím, že několik málo informací a dokumentů o otci nasbíral jeho bratr.

 

 

Theodorus Bontenbal (zaj. číslo 98 126) se na Mostecku dočkal osvobození a vrátil se domů.

f