Bookmaker Mostbet se sídlem v České republice je unikátní herní zážitek s vysokou šancí na výhru, ať už se jedná o sportovní sázení nebo online kasina. Nejvýhodnější kurzy, obrovský výběr sportovních událostí a her, různé bonusy a akce, sázky zdarma, roztočení zdarma a rychlé výběry jsou jen některé z našich výhod. Sázky na vaše oblíbené týmy a sportovce, stejně jako kasino Mostbet, jsou nyní dostupné na vašem smartphonu díky mobilní aplikaci!
  • Mezinárodní památník obětem II. světové války Most

  • Mezinárodní památník obětem II. světové války Most

  • Mezinárodní památník obětem II. světové války Most

  • Mezinárodní památník obětem II. světové války Most

Otevření expozice

Videa

V sobotu 20. července jsme se zúčastnili pietního aktu, jehož pořadatelem byl mimo jiné také Severočeský letecký archiv Teplice, v Mukově. Přijelo  množství historické vojenské techniky a také přijela řada hostů, včetně hejtmana Ústeckého kraje.

 

 

Po ceremoniálu v Mukově se celá ekypa přesunula k dalšímu pietnímu aktu do Teplic na Písečném vrchu. Akce se koná každoročně a připomíná havárie tři sestřelených bombardérů při druhém náletu na chemičku v Záluží u Mostu. Celkem v nejbližším okolí cíle havarovala čtyři sestřelená letadla. Jedno se zřítilo u Mukova (B - 24 Liberator Final Approach) a v troskách zústali tři mrtví letci. Dvě (obě B - 24 Liberator) se srazila přímo nad Teplicemi a spadla do ulic města. Letci se sice zachránili na padácích, ovšem teplické německé obyvatelstvo je lynčovalo, takže havárii obou strojů nakonec přežili jen 4 letci. Čtvrtý stroj (B - 17 Flying Fortress) se zřítil do lesa u obce Křížatky nad Litvínovem. Z jeho osádky zahynulo pět letců. 

 Pietní akt v Mukově

 Pietní akt v Mukově

 Letoun B - 24 Liberator (Final Approach)

 Osádka letounu B - 24 Liberator (Final Approach)

f